K prameni Labe

18.06.2017 20:28

 

K prameni Labe

 

Skoro na den přesně, stejně jako v loňském roce, uspořádal hokejový klub Hc Opočno další turistickou akci.

Pro fanoušky opočenského hokeje byl 17.6.2017 připraven výstup k prameni Labe.

Bohužel předpověď počasí byla dosti nepříznivá, ale i přesto se 53 odvážných(28 dospělých a 25 dětí) vydalo o půl osmé ráno směr Krkonoše. 

Výchozí bod výletu Špindlerův Mlýn byl operativně upraven kvůli předpokládané nepřízni počasí na Horní Mísečky.

Z Horních Míseček (996 m n.m.) jsme za čerstvého větru vystoupali na vrstevnici(1356 m n.m.), kde vítr ještě zesílil a přidala se i nízká oblačnost. Chvílemi nebylo vidět na padesát metrů a bylo i chladno. Nic z toho nikomu nevzalo dobrou náladu  a společně jsme dorazili k vytyčenému cíli naší výpravy- prameni řeky Labe (1387 m n.m.).

Byli jsme ovšem v kratší polovině našeho výletu. Od pramene jsme pokračovali k Labské boudě, kde jsme se posilnili (zelňačka, párky, klobásy,borůvkové koláče a různé záviny), před sestupem do Špindlerova Mlýna.

Z Labské boudy jsme šli po modře značené stezce směrem k Labskému vodopádu. Modrá nás dále vedla kaskádovým srázem po proudu Labe a provedla nás celým Labským dolem až do Špindlerova Mlýna.

Načasování konce výletu bylo ideální, protože po příchodu do Špindlerova Mlýna začalo pršet.Po občerstvení v jedné z místních restaurací jsme vyrazili zpět do Opočna, kam jsme dojeli cca okolo půl osmé.

Výlet dlouhý cca 19 km zvádli všichni s úsměvem na rtu a dobrou náladou, která k takovýmto akcím patří. Už cestou zpátky do Opočna jsme přemýšleli, jaký výlet podnikneme přístí rok. Děkujeme všem a budeme se těšit na další akci.

 

-pasda-